Дзвиняцький ЗДО "Дзвіночок"
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Інклюзивна освіта

Брошура «Набута інвалідність дитини. Поради батькам і фахівцям» (підготували Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із навчально-реабілітаційним центром „Джерело“)

Світ  дітей  з  особливими  освітніми  потребами особливий та різнобарвний.  Вони  вчаться  жити  повноцінним  життям,  тому  завдання  дорослих – допомогти  їм  у  цьому, але головне – не нашкодити дитині своїми стараннями. Тож давайте працювати разом і допомагати дітям адаптуватися в нашому непростому світі. І об’єднавши зусилля, ми впевнені  -  кожна дитина знайде своє призначення в житті.

Завдяки впровадженню інклюзивного навчання, діти з особливими освітніми потребами мають змогу відвідувати освітні заклади. Адже, згідно Конституції України, кожна дитина має право на освіту.  Інклюзивна освіта доступна для дітей, які мають інтелектуальні порушення, затримку психічного розвитку, порушення зору, слуху та мовлення, порушення функції опорно рухового апарату, розлади спектру аутизму тощо.

Батьки чи опікуни дитини мають право обрати заклад дошкільної освіти, який розташований найближче до місця проживання, без будь-яких дозволів та направлень. Рішення про відвідування ЗДО приймають батьки на основі висновку психолого-медико-педагогічної комісії. Ця консультація є рекомендаційною і спрямована на те, щоб краще вивчити особливості психічного розвитку дитини, її навички, можливості та потреби, соціальний досвід та засвоєння знань.

На підставі заяви, відповідних документів та попереднього погодження з керівником закладу створюється інклюзивна група, незалежно від підпорядкування та форми власності ЗДО.

Створення таких груп це крок назустріч дитині через новий підхід до виховання та навчання. Важливим є те, щоб не дитина підлаштовувалась під систему, а щоб система враховувала її потреби. Перш за все, потрібно правильно облаштувати простір в інклюзивній групі, забезпечити рівні умови перебування для всіх дітей та виконання корекційно-розвиткового та навчально-виховного процесів, організувати психолого-педагогічний супровід.

В інклюзивних групах діти з особливими освітніми потребами залучені до освітнього процесу. Вони спілкуються з однолітками, знаходять друзів, стають відкритими та почуваються впевненіше. Долучаються до спільних ігор та творчих занять. Це все сприяє мовному, когнітивному, соціальному та емоційному розвитку.

Діти з типовим розвитком навчаються толерантності, вмінню співчувати, допомагати, підтримувати. А вихователі та фахівці краще розуміють потреби та особливості дітей, отримують новий досвід, оволодівають різними педагогічними методиками.

Тому переваги є для всіх. Успішне перебування в інклюзивних групах є чудовим початком для подальшої освіти.

Шановні батьки !

Якщо Ваша дитина відвідує заняття вчителя – логопеда, памятайте:

  • Ваша дитина повинна бути готовою до роботи, тому, що її свідоме бажання виправити звуки має велике значення.
  • При виправленні певного звуку не звертайте увагу на інші спотворені звуки. Матеріал має відпрацьовуватися послідовно, а не вибірково.
  • Пропуски окремих етапів роботи впливають на якість виправлення вад мовлення. Перехід від одного етапу до наступного відбувається тільки при засвоєнні попереднього матеріалу.
  • Кожний виправлений звук необхідно відразу вводити в розмовно-побутове мовлення. При цьому важливим є Ваш контроль за мовленням дитини.
  • Дитина повинна займатися вдома щоденно по 15-20 хвилин, при можливості 2 рази на тиждень, виконувати завдання перед дзеркалом, працювати як над новим, так і попереднім завданням.
  • Активно допомагайте дитині і вимагайте від неї виконання завдань.

УСПІХІВ ВАМ І ВАШІЙ ДИТИНІ !!!

Запрошуємо Вас на сайт Видавничої групи «Основа» - найбільш активний і багатий Інтернет-ресурс для освітян України! 

https://osnova.com.ua/doshkil-na-osvita.html

Логін: *

Пароль: *