Дзвиняцький ЗДО "Дзвіночок"
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Профілактика захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19


ШАНОВНІ БАТЬКИ!

З відновленням повноцінної роботи 

у закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Дзвіночок»

продовжують діяти посилені заходи профілактики.

Ми всі розуміємо, що вірус Covid-19 потенційно небезпечний для усіх! 

Рекомендуємо уважно ознайомитися з офіційними рекомендаціями МОЗ, щоб у разі чого не панікувати, а діяти чітко та згідно з правилами.  Доводимо до вашого відома наступний алгоритм дій у разі  виявлення хворої дитини у закладі:

Крок 1.

  • Вихователь телефоном інформує директора ЗДО, медпрацівника та батьків.
  • Медпрацівник забирає дитину до ізолятора та повідомляє заступника директора про приміщення, яке необхідно дезінфікувати.
  • У разі потреби медпрацівник викликає швидку медичну допомогу.
  • Батьки зобов’язані у найкоротший термін забрати дитину з ознаками хвороби з ізолятора ЗДО додому.
  • Дітей групи ізолюють (припиняється рух дітей по садку).

Крок 2.

  • Помічник вихователя дезінфікує приміщення групи.
  • Директор інформує міське управління освіти про виявлення дитини з ознаками хвороби, обмежується вхід до приміщення, де перебуває дитина із симптомами хвороби.

Крок 3.

  • Вихователь проводить інструктаж з дітьми, які контактували з дитиною з ознаками хвороби.
  • Діти з групи, де виявили дитину із симптомами, переходять на самоізоляцію до отримання результатів лабораторних досліджень.

Крок 4.

  • Якщо тест не підтверджує COVID-19, діти повертаються до дитячого садка.
  • Якщо тест підтверджує COVID-19, діти даної групи не відвідують заклад протягом двох тижнів.

Нагадуємо, що основними симптомами COVID-19 є підвищена температура, лихоманка, сухий подразнюючий кашель, утруднене дихання, задуха, стискання в грудях, біль у горлі.

Вірус може приховувати себе якийсь час. Перевіряйте стан дитини до виходу з дому! Якщо на Covid–19 хворіє хтось, хто мешкає з дитиною разом, не ведіть дитину до ЗДО. Якщо Ваша дитина захворіла на Covid–19 (або є підозра на те, що вона хвора) повідомте негайно про це вихователя для подальшого спостереження за іншими дітьми у групі.

Бережіть себе та своїх близьких!

Бажаємо всім міцного здоров’я!

Пам’ятайте, що соціальна відповідальність – НАЙГОЛОВНІШЕ!

 

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

діти яких відвідують заклад дошкільної освіти (ясла-садок) «Дзвіночок»  

у період адаптивного карантину

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

  1. Перш ніж привести дитину в заклад дошкільної освіти, зверніть увагу на стан її здоров`я. За найменших підозр у дитини та членів усієї родини захворювань  (ГРВІ, нежить, підвищення температури тощо), необхідно залишити дитину вдома, звернутися до сімейного лікаря, прийняти міри самоізоляції та обов’язково попередити вихователя групи.
  2. Завжди надавайте вихователеві правдиву інформацію стосовно стану здоров’я дитини та членів родини.
  3. Дотримуйтесь режиму роботи закладу: приводьте дитину до ЗДО своєчасно з 7.30 до 8.30, зберігаючи соціальну дистанцію з працівниками та іншими батьками 1,5 м. Уникайте скупчення людей в громадських місцях.
  4. Ранковий прийом дітей здійснюється вихователями на території ЗДО (на майданчиках вікових груп при вході до закладу). Вранці та кожні чотири години протягом дня дітям проводиться температурний скринінг. Діти з температурою тіла понад +37,2°С та з ознаками респіраторних захворювань будуть відсторонені.
  5. Батьки, або особи які їх замінюють, що супроводжують дитину на  території закладу повинні бути в захисних масках з покритими носом та ротом, відповідно до карантинних вимог.
  6. Попередьте вихователя, якщо у вашої дитини можливі алергічні реакції на миючі, дезінфікуючі засоби та антисептики.
  7. Забороняється приносити з дому іграшки, їжу, ґаджети та інший матеріал (олівці, книги, тощо), окрім особистих речей та засобів гігієни: одяг, змінне взуття, паперові та вологі серветки, головний убір.
  8. Надайте вихователеві свій достовірний мобільний номер телефону або інших членів родини для зв’язку у разі виникнення непередбачуваної ситуації (погіршення стану здоров’я дитини, тощо). 
  9. З метою отримання оперативної інформації про зміни в організації роботи ЗДО (режим, освітній процес тощо) щоденно переглядайте офіційний сайт закладу,  сторінку Вашої групи в Viber, де буде розміщено актуальну інформацію.
  10. Для вирішення нагальних питань, отримання інформації стосовно роботи закладу звертайтесь до адміністрації  в телефонному режимі або он-лайн. Контактний телефон директора ЗДО 0983324903; e-mail: zdodzvinach@ukr.net
  11. Дотримуйтесь режиму обмеженого перебування дитини в громадських місцях.  Це є небезпечним для її здоров’я навіть під час послаблення карантину.                    
  12. Шановні батьки! Лише спільними зусиллями ми зможемо зберегти власне здоров`я та здоров’я  дітей! Здоров`я дитини та кожної  родини  – це головне!

Вдячні за розуміння і підтримку!


7 порад для захисту від нової коронавірусної інфекції

Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину 
у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (Постанова №55 від 22.09.2020р.)

Наказ про організований початок 2020-2021 навчального року в закладі дошкільної освіти (ясла-садок) "Дзвіночок" 
в умовах адаптивного карантину

Наказ про протиепідемічні заходи у закладі дошкільної освіти на період карантину у зв'язку з поиренням коронавірусної хвороби (COVІD-19) 

Матеріали про те, як говорити про коронавірус із маленькими дітьми:

Поради для батьків та вихователів “Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку”: uni.cf/2ynpXF4.

Основна теза: Захворів – сиди вдома

Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших.

У разі погіршення стану – потрібно звернутись до свого сімейного лікаря

Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки COVID-19.

Діагностика. Як визначити на початкових стадіях коронавірус?

  • На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести.
  • Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт.
  • Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.
  • Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі - лікар має алгоритм дій, що робити.

Хто є групою ризику?

Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники.

Контактна особа при випадку COVID-19 – особа, яка наразі не має симптомів, але яка контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на COVID-19.

Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання)

Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними виділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо)

Особи, які контактували особисто з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин

Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин

Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць (у будь-якому напрямку) від хворого на COVID-19, супутники або особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують в тій частині літака, де розміщений індексний випадок (якщо тяжкість симптомів або пересування хворого вказують на більш велику експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції або всі пасажири.

Як можна заразитися, Як передається вірус?

Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.

Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м).

На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д.

Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.

Як довго вірус живе на поверхнях?

За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Запрошуємо Вас на сайт Видавничої групи «Основа» - найбільш активний і багатий Інтернет-ресурс для освітян України! 

https://osnova.com.ua/doshkil-na-osvita.html

Логін: *

Пароль: *